7.10.2008
Nazdárek, máte tam pár fotek ze sobotní radošovické řežby

Pouťová sobota plná zvratů
29.9.2008
K tomuto víkendu jen ve stručnosti. Zápasy "A" i "B" se nesly v pouťovém duchu, protože každý už se viděl s klobásou a pivem v ruce. Proto bylo velice obtížné se soustředit na dvojutkání, která jsme hráli za krásného počasí, díky správci, na rozpálené umělce. "B" si to rozdalo od 14 hodin s ambiciozním postupuchtějícím celkem Champions a namlsané z předchozích výher chtělo uhrát slušný výsledek. Bohužel ale Champions žádné překvapení nepřipustilo a nadělilo našim hochům potupnou desítku. Co k tomu dodat. Herně jsme propadli a nedařilo se nám vůbec nic. Soupeř byl jasně lepší a zcela zaslouženě vyhrál. Jen jako starým známým nám mohl dát tak o pět gólů méně :))

A "A" ? také jen ve stručnosti :) přivítali jsme celek Chelčic B a čekali jestli jej opět neposílí pár vyhnanců z áčka. Nestalo se tak a v celkovém počtu 11 se s náma vrhli do souboje. Ze začátku to byl vyrovnaný zápas, neboť soupeř měl ve svém týmu dost mladých hráčů, kteří stačili běhat i s našimi nejlepšími, ale měl dosti slabého brankáře (jestli to vůbec byl brankář), který je vyloženě nepodržel. Byla tedy jen otázka času kdy padne první gól a kdy soupeře zlomíme. Dlouho to netrvalo a za chvilku jsme si udělali uklidňující náskok. Potom už se hrál poklidný fotbal a my dokráčeli k slušnému výsledku 7:0. Hodnotit tento zápas taky nemá cenu. Důležitější bude příští týden zamakat a vyhrát v derbi s Radošovicema. Ještě chci vyzdvihnout velice pěkný výkon rozhodčího Poklopa v obouch utkáních.

Zvítězila bojovnost
21.9.2008
Opět slušný víkend našeho celku. "A" se pralo o body v Česticích, kde jsme měli strach, aby nás nepřekvapil sníh :)) Hřiště bylo ovšem nad očekávání v dobré kondici a hrál se na něm slušný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. První půle byla více ve znamení domácích, kteří dosti omladili svůj celek a bylo to znát. Měli více nebezpečnějších šancí a jen díky výborným zákrokům brankáře za přispění stmelené obrany, jsme dostali pouze jeden gól. Druhá půle se otočila a na nás jako by vylili živou vodu. Dařilo se nám kombinačně a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Po jedné pohledné akci se nám podařilo srovnat, kdy po odražené střele se dostal míč ke Karlosovi a ten nechytatelným přehozením zavěsil pod břevno (bylo to spíš kuchlo, ale autor střely to popírá :))) ). Už už to vypadalo, že bychom mohli zápas obrátit v náš prospěch, ale vždy se našim střelcům něco připletlo do cesty a míč do sítě nedoplul. Závěr byl ovšem hektický, protože v 92. minutě byl odpískán pokutový kop (který byl) a nkdo nevěřil, že odvezeme zasloužený bod. Jenže brankář Luky vytáhl z rukávu zákrok, který se nevidí ani v Premiere league a skokem geparda vyrazil střelu, která směřovala do horního rohu branky. Hned po tomto zákroku byl odpískán konec utkání a my si zhluboka oddechli. Rozhodčího komentovat nebudu :))

"B" přivítalo na domácím hřišti celek Cehnic "B" a mělo chuť napravit minulé selhání v Přešťovicích. Hned od začátku jsme se do nich pustili, ale branka jako by byla zakletá a nedařilo se prokletí zlomit. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků a brankář Řéďa musel také vytáhnout pár skvělých zákroků, aby uhájil čisté konto. Půlka skončila bez branek, a my měli chuť s tím něco udělat. Ten okamžik přišel po jedné ze standardek, kdy se k přímáku stavěl Pešík, ale byl vyšťouchán kmetem Pepou fošňákem a to byl zlomový okamžik. Dlouhý rozběh, zavření očí a bum! Rána, která se jen tak nevidí, teč protihráče a kde je míč? No ne, je v brance. Sláva, neuvěřitelný, ale zasloužený gól. Radost ohromná (pro fošňaka to znamená samozřejmě vázu), teď už jenom dohrát zbývajících 20 minut a body jsou doma. Soupeř začal kousat ještě více, ale naštěstí jeho zuby nenašly kořist a nám se minimální brankový rozdíl podařilo uhájit.

A prosba na závěr: příští týden hraje bengo v sobotu od 14:00 a áčko od 16:30. Přijďte všichni co máte i jen trošku zdravé nohy, ať se dáme vůbec dohromady. Díky BALVANI !!!

Áčko utrpěná výhra, Béčko nestačilo
14.9.2008
Tento hrací víkend byl ve znamení rozporuplných dojmů z utkání. "A" vyhrálo sice 3:1 nad papírově nejslabším soupeřem, ale herní výkon byl i pod tuto třídu. To musíme objektivně přiznat. Naštěstí se na to historie neptá :) plně jsme se podřídili ve hře soupeři a také to tak vypadalo. Hned v začátku zápasu Maldini namazal soupeři krásnou přihrávku hlavou a ten pohodlně skóroval. U nás to byla jen otázka času kdy dáme góla a kdy se soupeř položí, ale dlouho se nám to nedařilo. Vlastně celou první půli. A to i přesto, že šel Bouky sám na golmana a bylo i několik dalších slibných příležitostí. Druhá půle už byla lepší v tom, že jsme dali alespoň góly. 1. Bouky z penalty (to asi chtěl odčinit tu neproměněnou šanci :)) ) 2. opět Bouky po krásné akci Tesíka a perfektní příhře před prázdnou branku a 3. také Bouky a to už si ani nepamatuju jak... :))

A "B" ? to si to rozdalo na přešťivickém pažitu, i když výraz pažit už dávno neplatí, protože se z něj stává průměrné vesnické hřiště, s celkem Civa Trans. Jeli jsme tam zkusit uhrát alespoň remízu, ale přes pár zranění a dopad únavy na některé hráče se tento sen rozplynul a podlehli jsme 3:0. Ale děkuji všem za snahu a chuť něco vytvořit. Co se týče soupeře a jejich ambicí postoupit výše, nevím nevím, ještě bych tak rok dva potrénoval ve IV.třídě :))

Změna času se Civa Trans
10.9.2008
Zdravím,

pozor, Civa Trans změnila čas domácích zápasů v neděli na 15:30. Sraz u hradu 14:30.

Tréninky v hale
27.8.2008
Jak už bylo řečeno v diskuzi, je třeba demokraticky rozhodnout který den (pátek nebo sobota) budou zimní tréninky v hale. Každý si to nechte projít hlavou a na fotbale se domluvíme. Vždy se jedná o podvečerní hodiny.

Doplnění fotogalerie
27.8.2008
Dámy a pánové, doplnil jsem fotky z dokopné a z přáteláku s Vráží

Dudáci přinesli štěstí balvanům
24.8.2008
tento víkend byl pro balvany velice úspěšný. Jak áčko, tak i béčko vyhrály 2:1. Komentář k béčku od Peti Šímy: Pásku kapitána jsi navlékl zkušený Pepa Lukeš a zálohu dirigoval míčový kouzelník s komedií na hlavě Jílek.První půle byla vyrovnaná přesto k největší ložence se propracovali hosté , kdy musel brankář Kalina 2x vyrazit pokusy z blízka a při dorážce z vápna vytáhl zákrok víkendu a míč vytěsnil na roh.Na naší straně jsme zahrozili 2x ze standartní situace , ale míč vždy prolétl vápnem těsně kolem tyče.Druhou půli jsme ovšem začali v naší režii , když do nás zkušený trenér Trnka s asistentem Kalinou a masérem Čečkou napumpovali novou krev.Zlepšila se příhra a útočníci začali napadat soupeře.Do vedení jsme šli střelou z 20 metrů , autor Tomáš Bernad.Asi za 10 minut jsme zvýšili z brejku na 2:0 když Tomáš Bernad přehodil gólmana hostí.Další ohrožení pro branku soupeře znamenali dvě standartní situace domácích v podání Pešiho , který brankář hostí vyrážel na roh.Hosté se prezentovali nebezpečnou hlavičkou mimo a v 85 minutě snížil do vlastní sítě Ralf Froml když přehodil brankáře Kalinu.Pochvalu zaslouží celý mužstvo , který bojovalo do konce zápasu , obranu skvěle dirigoval stoper Bernad Jan a vpředu se dobře prezentovala dvojice důrazných útočníků Hackl-Vlček.Klíčovým mužem byl brankář Kalina , který zneškodnil v první půli tři nebezpečné pokusy soupře.

A ten samý komentátor i k áčku :) K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti ještě loňskému účastníkovi okresního přeboru týmu Lnář a samozřejně nevěděli v jaké formě se soupeř představí.Naše mužstvo má letos vyšší ambice než bylo loňské pěkné 4 místo a letos bude chtít útočit na příčky nejvyšší.Utkání se hrálo na umělce a soupře jsme po těžkém boji zdolali 2:1 poločas 1:0.Mužstvo na začátku sezóny posílil Jakub Nohel(hostování z Luby u Plzně) , David Šebesta a Ladislav Toman (hostování Písek) a byl dotažen přestup Ralfa Fromla z Doubravice.

Do prvního poločasu jsme vyběhli v této sestavě. Ředina, Bernad Jan, Virostek, Velek, Svoboda,Tesař, Nohel, Bernad Tomáš, Vaněk, Smetana, Boukalík.

Kapitánem byl zkušený nestor balvanského fotbalu Franta Vaněk.První půle byla hodně vyrovnaná a soupeři se oťukávali , přesto na straně domácích vázla především souhra mezi zálohou a útokem.Soupeř hrozil především střelama z dálky , kterým , ale chyběla přesnost.Do vedení jsme šli ve 23 minutě kdy jsi soupeř po přihrávce Nohela srazil míč do vlastní branky.Pak jsme Lnáře pustili po dvou našich chybných rozehrávkách do brejků , ale brankář Ředina dva jejich pokusy vyrazil mimo tyče.Asi největší loženku Lnář pak hostující hráč poslal do sítě za brankou.U domácích stojí za zmíňku pěkná akce Boukalíka a následná přihrávka do vápna na Tesaře , kterému ve vyložené pozici překážel balon.

2 poločas - Do druhého polačasu naskočil Hackl za Vaňka , ale hra se úplně změnila.Přestali jsme obsazovat soupeře a ten nás dostal pod tlak , naštestí jeho pokusy končily mimo tyče nebo je zablokovala naše pozorná obrana , která si poradila i se sérií rohových kopů soupeře.Soupeř druhý poločas měl míč pod kontrolou , ale do vyložené šance se nedostával.Vyrovnání přišlo v 65 minutě kdy střela z 18 metrů skončila v naší síti , pak ještě brankář Ředina zneškodnil nepříjemnou střelu ze šestnácky zpoza našeho obránce a vyrazil jí na roh.Ke konci se hra vyrovnala a v 85 minutě jsme ze třetí střely na branku soupeře skórovali.Pěknou umístěnou střelou k tyči se prosadil z 18m Hackl.3 body jsou doma , ale v příštím zápase musíme zlepšit ještě hodně věcí , chyběla přesná přihřávka , střelba ze střední vzdálenosti.Dobrý výkon předvedla obrana a výborné zákroky brankář Ředina.Pískal Holmann , který ukázal hostům jednu kartu žluté barvy.

Pěkný zápas s dobrým koncem
17.8.2008
Máme za sebou třetí přípravné utkání, které jsme bez větších problémů zvládli. Výhra 4:2 byla celkem zasloužená. Dokonce se nás sešlo nezvykle hodně a tak bylo možné vyzkoušet různé možnosti a styly hry. Doufám, že podobný styl hry budeme předvádět i v soutěžních utkáních a bude radost se na to koukat.

Volyně B nahlásila čas
17.8.2008
Už víme čas zápasu s Volyní B. Hrajeme v neděli 31.8.2008 od 13:00 (sraz v 11:45 u hradu)

starší aktuality:
1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-196