16.Radošovice 3b 10:32
17.Munchen 3b 7:31

Dobití Hoslovic
12.10.2014
Před utkáním jsme měli problémy se složením sestavy a tak jsme museli čekat až Bobo seskočí z letadla.Bohužel neseskočil přímo na ekopažit do Hoslovic , ale na strakonické letiště a tak Balvani využili 20minutovou čekací dobu.V posledním autě jeli zkušení borci a tak nepotřebovali ani rozcvičku a rovnou vlítli na trávník.V řídkém šumavském vzduchu na nás domácí vlítli a já musel hasit rychlým výběhem první akci domácích.Poté jsem ještě lapil sólový únik domácího útočníka , kterému jsem zmenšil střelecký úhel a složením se na ekopažit zabránil gólu.Domácí měli míč častěji v držení , ale obrana pracovala výborně.Jako první se trefili domácí , když ranou z vápna o břevno dali na 1:0.Naštěstí jejich radost trvala asi jen 10minut a Tesík svůj sólový únik po přihrávce do ulice Čubajse proměnil podél brankáře.Do kabin se teda šlo za nerozhodného stavu.Druhá půle byla opět hodně vyrovnaná , domácí měli míč častěji na svých kopačkách , ale jen po naše vápno.Postupem času naše záloha začala mít navrch a pár slibných pokusů ještě domácí obrana uhasila.Za stavu 1:1 jsem vytáhl zákrok večera když jsem vyškrábl na roh jedovatou střelu k tyči.Domácí už zvedali ruce , ale můj let vzduchem jejich radost překazil.Pak mě ještě vystrašil Tesík nebezpečnou hlavičkou , kterou jsem si musel pohlídat .Pak přišla naše chvíle a opět Čubajs vyslal do ulice Boba Slavíka a ten z vápna dělovkou o břevno málem protrhl ekosíťě v domácí brance.Opravdu krásný gól.Další ránu měl opět na svědomí aktivní Bobo , ale provětral jen rukavice domácího gólmana.Závěr jsme skvěle kontrolovali.Tohle vítězství z venku je vybojované.Všichni zahráli skvěle a nechali na hřišti všechno.Utkání by asi slušela remíza , ale máme nakonec tři body.Po zápase se zapil malej Bakus .Tak že ještě jednou hodně zdravíčka.Nejlepší hráče nemá cenu vypisovat .Základ je kvalitní brankář to je snad jasný.

Zápas dvou rozdílných poločasů
12.10.2014
Do první půle jsme vstoupili aktivně a hosty jsme přehrávali hlavně povedenou kombinací a pohybem.Brzo jsme si vypracovali dvoubrankový náskok , když se ve skrumáži prosadil Tesík a pak si hosté srazili míč do vlastní klece.Pak jsme mohli rozvlnit čeřen minimálně 4x ale šance Boukalíka,Tesaře,Čubajse a Bobo Slavíka vyšli naprázdno.V první půli jsem neměl moc práce a k zemi jsem se poroučel pouze jednou , když jsem zlikvidoval slabou střelu z vápna.Zato Čéča za brankou málem přišel o koleno když zastavoval míč letící do zázemí.V závěru jsem si ještě zjednal respekt do druhé půle když jsem vyboxoval balon z rohového kopu.Bohužel druhá půle nás zastihla v nedbalkách.Přestalo se běhat , dobře přihrávat a i bojovat.Bohužel mě 2x překonal vlastní hráč.Nejprve Ralf tečí umístil míč do šibenice.Poté jsme měli pár šancí , ale chyběla buď chladná hlava nebo přesná přihrávka.15 minut před koncem mě překonal Jarda Velek střelou do protipohybu.Poté jsem však bránu uzamkl a nepřipustil žádné překvapení.Nejprve jsem reflexně vyrazil hlavičku z malého vápna a poté několika výběhy z mohutným řevem Mám utnul poslední šance hostí.Školu brankářského umění můžete zhlídnout na dokopné ze záznamu Tomáše Bernada.Pozitivní jsou 3 body a skvělá první půle.Druhá půle je pro nás velkým varováním do dalších zápasů.Bojovalo se a tak Balvani díky.

Sedm kulí v Mnichově
Balvani A - Mnichov  7:0 (1:0)
23.9.2014
Jistě tu všichni čekáte na unikátní reportáž z Mnichova. Tak jen mise splněna. Padlo sedm kulí v Mnichově. Bohužel jsem v týdnu prudce v MHD zvedl kočárek a tak jsem jako jednička v brance Balvanů přenechal místo dvojce Varnymu. A ten svým výkonem položil základ k vysoké výhře na hřišti silného Mnichova.
Ještě než jsem se dostal na hřiště, tak Bobo Slavík dal do ulice Boukymu a vedli jsme 1:0. Před tím měl Bouky ještě jednu loženku, ale domácí brankář byl proti. Prvni půle byla hodně vyrovnaná, ale na loženky to bylo 3-0 pro nás. Za domácí předvedl pěkný výkon hlavně stoper Tisot, který neatakován ovládal vzdušný i pozemní prostor. Jenže v druhé půli se vše změnilo a hlavní roli jsem v tom sehrál já. Vázal jsem na sebe jak stopera Tisota, tak domácího beka, čímž jsem otevíral prostor pro naše smrtící brejky. Za stavu 1-0 se zaskvěla moje dvojka Varny, který vychytal Háka. Pak svojí rychlost ukázal Tesík, který načechral jako na zlatém podnose míč na Kubu Černého a bylo to 2-0. Naše obrana pracovala jako stroj a navíc stoper Froml vyslal do brejku Boukyho a ten skoroval podruhé. Pak se domácí totálně sesypali a Balvani z brejků nemilosrdně trestali. Bouky se trefil ještě dvakrát a Kuba Černý po Boukyho narážečce skóroval také podruhé. Sedmou kouličku přidal do sítě sváteční střelec Honza Bernad, který skluzem pohotově skóroval. U mě opět stáli 3 hráči, čímž jsem mu usnadnil pozici. Chlapci super týmový výkon a super obrana v čele s Ralfem. Teď to chce potvrdit ve stanu na pouti a pak porazit Cehnice. Díky všem za super práci. Nejlepší hráče tu nemá cenu vypisovat, byla to kolektivní práce a proto ten fotbal hrajeme. Balvani forever!!!

Devět statečných
Radošovice - Balvani A  2:0 (1:0)
7.9.2014
Co dodat, jen to, že by se nad sebou někteří hráči zamyslet a přehodnotit situaci k Balvanům. Tím, že dají přednost zálibám a na hřišti se nás pak sejde 9, nemůžeme pomýšlet na nějaké bodíky. To neplatí pro Ralfa s Varnym - měli omluvenku. Jinak těch 9 statečných odehrálo výborné utkání, Radošovický nevěděli co hrát, my jsme skvěle bránili, ale na dvě střely hlavou a jednu z 20 metrů jsme bohužel nedosáhli. Bohužel k počtu, ve kterým jsme hráli, museli jsme převážně bránit a dopředu jsme hráli jen na osamoceného Boukyho, kterého hlídali dva až tři hráči a to se nedalo. Taky bych rád poděkoval Sykymu, který z práce dorazil aspoň na těch 15 minut, což nám v závěru pomohlo a být kompletní, troufnu si říct, že bychom uhráli i nějaký ten bod. Kluci, z pozice kapitána všem moc děkuji, odehráli jste zápas se ctí a zasloužíte si metál. DÍK !!!

Další zbytečná prohra
Štěkeň B - Balvani A  3:2 (0:0)
5.5.2014
Konečně nás bylo alespoň 14. Bohužel sestava není konsolidovaná jako na podzim a to nás zřejmě stojí i bodové zisky, i když v zápase máme jak světlé, tak hodně tmavé chvilky.

První poločas byl hodně vyrovnaný, i když domácí měli míč na kopačkách více, ale naše obrana pracovala dobře a zablokovala i pár nebezpečných gólových střel. Paradoxně největší šanci měl na kopačce Tomáš Bernad, ale přestřelil bránu. Bohužel v druhé půli jsme zažili hodně krušnou desetiminutovku, kdy nám domácí po hrubých chybách nasázeli tři góly. Vypadalo to na debakl, ale probrali jsme se a začali konečně hrát to co v první půli a domácí i přehrávali. 20 minut před koncem parádní ranou z voleje snížil Kuba Černý. Snížení Slavíkem přišlo až 3 minuty před koncem a pak už nebyl čas vyrovnat. Pár skrumáží tam bylo, ale nikdo už neposlal míč do sítě. Pochválit lze i brankáře Pepu, který ještě lapil několik loženek. Chybí nám hlavně přesnost přihrávek a častější střelba. Nelze upřít bojovnost, ale ta zatím na body nestačí. Zbývá odehrát 5 zápasů a v příštím domácím kole s podporou Tesíka a snad i Boukyho bude třeba už bodovat naplno. Je třeba si vzpomenout na poslední zápas v Sedlici. Jinak musím pochválit mladíky z Dražejova, že mají zatím kladný přístup a chodí na zápasy. Doufám že jim to vydrží. Nutno dodat ještě, že Štekeň byla mohutně posílena A týmem. Apeluji proto na všechny Balvany ať dorazí a pomůžou bodovat. Jako odměna Vás pak čeká soudek Sklepáku a nějaké to masíčko a klobáska. K posezení nám něco zabrnká Varny a trošku stmelíme kolektiv. Balvani forever.

A jak to vidí nehrající kapitán?

1. poločas - slabý průměr bez přihrávky, běhání, výběru místa pro přihrávku a zakončení, Štěkeň mírně lepší s více šancemi na vstřelení branky. Mít tam lepšího zakončovatele, mohlo to být klidně 3:0. Druhý poločas - katastrofální desetiminutovka hned v úvodu, chaos v obraně za podpory chybných rozehrávek ve středu hřiště a následné 3 obdržené branky. Poté desetiminutovka vyrovnané hry a začalo se hrát až 25 minut před koncem, kdy se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, bohužel to ale bylo na vyrovnání pozdě.

Pokud odstraníme chyby v rozehrávce (trefujeme první stojící hráče před sebou), rychleji budeme přistupovat k hráčům na tělo, tak aby nemohli zpracovat v klidu míč, přestaneme tahat míče a rychle je po dvou až třech dotycích rozehrajeme, bude se se hrát tak jako na podzim a ne-li líp.

Prokletý Hoslovice
Balvani A - Hoslovice  2:3 (0:2)
28.4.2014
Utkání mělo dvě rozdílné půle. V té první hosté ze dvou situací dali dva góly. Nejprve střelou z vápna o břevno se ujali vedení. Poté pak po rohovém kopu hlavičkou navýšili vedení na 0:2.Měli jsme dvě pěkné šance, nejprve Boukalík přehodil brankáře, ale těsně minul poté pálil těsně vedle z voleje Šebesta. Do druhé půle jsme ale vlétli jako uragán a po 15 minutách to bylo 2:2. Nejprve Šebesta z přímého kopu přes několik tečí dostal míč do sítě a poté pak kapitán Boukalík krásně přeloboval brankáře a hosté se začali bát o výsledek. Pár náznaků na třetí gol tam bylo, ale nedotáhlo se to do finále. Závěr jsme dohrávali v 9 lidech a když už se zdálo že se body budou dělit tak z poslední akce hosté udeřili a dali 3 gol. Je to škoda bod by slušel jak nám tak hostím. Je třeba se zamyslet proč nás bylo tak málo a do zbytku sezóny to vylepšit.

Přátelský zápas splnil svůj účel
Radošovice - Balvani A  1:1 (1:1)
7.4.2014
Sestava:

Laně Josef-Laně Jan,Froml,Velek,Trnka-Šmíd,Šíma,Černý,Čečka-Varnuška,Lukáš.Připraven pak Boukalík a Sýkora.

Střídalo se hokejově.V první půli se hrálo hodně vyrovnaně , ale domácí přece jen měli míč častěji .Šli jsme do vedení , když roh Šmída si srazil domácí obránce do vlastní sítě.Domácí pak vyrovnali po nedorozumění otce a syna Laňů , když Pepa neřval mám a mladej neodkopl míč co měl na noze.V první půli zjistil Čéča , že domácí mají točené pivo a tak se skácel na zem a muselo se střídat.Čéča si pak v klidu na mezi vychutnával fotbal s oroseným půlitrem.Druhá půle byla také vyrovnaná a naše obrana kde skvěle zahrál Ralf a veterán Trnka byla neprůchozí.Paradoxně jsme měli dvě tutové šance Boukalíkem , ale obrovský domácí golman jeho dvě střely vytáhl 2x na roh.Domácí zahrozili z přímáků , který Pepa laním skokem vytáhl ze šibenice.Zápas splnil svůj účel i když jsme přijeli v hodně kombinované sestavě bez několika opor.

starší aktuality:
1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-190